Český pohár Mizuno cup Brno

Naši orli se vydali do Brna na Český pohár v sestavě:

U14 Šedová, Vranka

U16 Smuszová, Pinterová

V sobotu nastoupila na tatami mladší dvojice. Bohužel Jáchym Vranka nemohl nastoupit do soutěže, jelikož se mu nepovedlo udělat váhu a tak byl bez bojů. I to patří k našemu sportu, takže bych z toho nevěšel hlavu. Příště vyjde váha i medaile na krku. Do bojů tak nastoupila pouze Anna Šedová, která v prvním zápase nastoupila proti reprezentantce ze Slovenska, se kterou bohužel prohrála. Dále nastoupila do oprav, kde zvítězila a dostala se tak do boje o 3.místo. Proti ní nastoupila Eliška Kališová z SK TJ Týn nad Vltavou. Anička zápas prohrála a umístila se na krásném 5.místě.

 

V neděli nastoupila naše ostřílená dvojce Jiřina Smuszová a Natálie Pinterová.  Natálka bohužel okusila jaké je to mít štěstí na los. V prvním kole změřila síly z judistkou z Maďarska, která za sebou má starty na Evropských pohárech a stala se ten den vítězkou celé kategorie. V opravách nastoupila proti Lucii Poklopové z Prahy, která ji vytrestala za pasivitu a Natálka se rozloučila s turnajem bez umístění. Na tak těžký los si myslím, že se prala dobře. Jiřina začala svůj závodní den výborně. V prvním kole zvítězila na dvě wazari a dostala se až do čtvrtfinále, kde změřila síly s Terezou Pobudovou z Prahy. Tu přejela rozdílem třídy na dvě wazari a dostala se tak do semifinále. V semifinále nastoupila proti ukrajinské reprezentantce Gomichinkové, Oleksandře. Jířa měla celý zápas na vrch a po krásné technice soe nage se dostala do vedení. Bohužel nastala malá chyba v boji o úchop a Jířa upadla na ippon. O 3.místo se utakala s Vanessou Karafovou, kde trpělivě dodržela taktiku a zvládla soupeřce udělit 3 tresty za neaktivitu. Obsadila tak 3. místo. Gratulujeme. 

Soutěže se zúčasnilo celkově 1559 soutěžících.

 

Celkové hodnocení: 

"Zaprvé chci pogratulovat Jíři za skvělý výkon ve vyšší váhové kategorii a Aničce k pěknému 5. místu. Ostatní si myslím, že nebyli schopni prodat to co přes léto natrénovali. Bohužel tak to někdy je. Nebudeme věšet hlavu a prostě makáme dál. Máme před sebou teď vrcholné turnaje sezóny, takže budeme směřovat přípravu tam. Myslím si, že všichni mají na to zabojovat o mediali na Mistrovství republiky." DP

 

Foto oddílu a získaných trofejí
Přebor ČR 2015 - OSTRAVA
Mezinárodní turnaj - Belgie 2015
Ukázka juda v podání našeho oddílu
Letní soutředění 2016 - každodenní, kondiční příprava
1. ročník turnaje "O Ždárskou hvězdu" - 2016
Mezinárodní turnaj - Siklós Maďarsko 2016
100% soustředěnost trenéra

Sponzoři

SPOMATCZ
Orel M&M reality
STOPR, s.r.o.
Žďár nad Sázavou cecho
Hettich JUDACREATIVE FOND VYSOČINY